Ciekawe miejsca które warto odwiedzić na wakacjach w Warszawie

Warszawa to z pewnością jedna z ciekawszych stolic w Europie, która oparta jest o bogatą historię, a więc co za tym idzie wiele ciekawych miejsc, jednak oczywiście nie wszystko jest związane z historią naszego kraju.
Istnieją miejsca, oraz budynki które warto odwiedzić ze względu na to co oferują dane miejsce, jednakże co może być takim miejscem?

Pałac kultury i nauki

Pałac kultury i nauki, czyli miejsce które zostało wybudowane w lipcu 1955 roku. Budynek został wybudowany w szczytowym momencie stalinizacji, pomimo tego atrakcje które tam znajdziemy dostarczą dobrej zabawy młodszym odwiedzającym, oraz osobom, które dziećmi byli lata temu. Budynek łączy zabawę z edukacją, możemy dowiedzieć się jak Warszawa wyglądała właśnie w czasach Stalinizmu.

Pałac kultury i nauki to pewnego rodzaju wieża Eiffla dla Warszawy, dlatego powinno być to absolutnie obowiązkowe miejsce na naszej liście, podczas zwiedzania stolicy.

Stare Miasto

Drugim miejscem na naszej liście jest oczywiście i bez zaskoczeń – stare miasto, czyli tętniące życiem centrum turystyczne ze średniowiecznymi budynkami, które zostały odnowione po II wojnie światowej.

Rynek Starego Miasta to istne serce całego Starego Miasta, możemy tam znaleźć eleganckie restauracje, które podają typowo Polskie jedzenie, natomiast latem odbywają się tam liczne koncerty, na domiar tego możemy zobaczyć odnowione apartamenty i wypielęgnowane ogrody zamku królewskiego.

Więcej artykułów o historii, kulturze i zabytkach z Polski, znajdziesz w serwisie https://www.ehistoria.pl/.

Łazienki Królewskie

Trzecią lokacją na liście jest istna pocztówka Warszawy, założona w XVIII wieku przez Stanisława Augusta Poniatowskiego – Łazienki Królewskie, miejsce na pewno piękne, oraz obowiązkowe dla każdego turysty.
Jest to miejsce gdzie możemy wybrać się na samotną wyprawę, jak i również na rodzinny spacer, aby móc podziwiać uroki Warszawy.

Ponadto Łazienki Królewskie to idealna lokacja do porobienia rodzinnych zdjęć, czy też zdjęć na social media, które będą zbierać dużą ilość polubień.

Pałac Prezydencki

Ostatnią na dziś atrakcją będzie słynny Pałac Prezydencki w Warszawie, który w latach 1918 – 1939, był oficjalną siedzibą Rady Ministrów i Prezesa Rady Ministrów natomiast od 1994 roku jest to oficjalna siedziba prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, jako ciekawostkę warto dodać, że pałac prezydencki jest największym pałacem w całej Warszawie.