Fuerteventura i jej potencjał. Gdzie warto się wybrać?

Fuerteventura

Wyspy Kanaryjskie od lat cieszą się wielkim powodzeniem wśród miłośników plażowania i sportów wodnych, a wczasy na ich terenie to jedna z najpopularniejszych propozycji znanych organizatorów turystyki. Jeśli chcemy nacieszyć się wspaniałym klimatem i pięknymi widokami, połączyć aktywny wypoczynek z relaksem na plaży oraz poczuć magię kolonialnych miasteczek, świetną propozycją będzie dla nas Fuerteventura. Czym wyróżnia się ta wyspa?

Fuerteventura. Informacje ogólne

Fuerteventura jest drugą pod względem wielkości wyspą archipelagu, a ze względu na korzystny klimat i dobre zagospodarowanie, zalicza się również do tych najchętniej odwiedzanych przez turystów. Jedną z jej najbardziej charakterystycznych cech są silne wiatry, dzięki czemu miejscowe plaże skutecznie przyciągają miłośników surfingu i innych sportów wodnych. Wyspa ta może się pochwalić długą i urozmaiconą linią brzegową, wspaniałymi plażami i malowniczymi zatokami, które skutecznie zachęcają do wypoczynku w tej części świata. Nie brak tu jednak i takich obszarów, które mogą się pochwalić dzikim charakterem i ogromną wartością przyrodniczą. Fuerteventura sprzyja też amatorom aktywnego wypoczynku, a gęsta sieć szlaków turystycznych sprawia, że jej najcenniejsze skarby możemy podziwiać m.in. w trakcie wycieczki rowerowej lub pieszej.

Jakie kurorty cieszą się największym zainteresowaniem?

Wczasy last minute na Fuerteventurze to jedna z najczęstszych ofert, jakimi kuszą nas znane biura podróży. Jakie kurorty najlepiej sprawdzają się jako miejscowości turystyczne?

Wśród tych kurortów, które są bardzo dobrze oceniane przez turystów, znajduje się El Cotillo – kameralna wioska rybacka, chętnie odwiedzana przez tych, którzy chcą się w czasie wakacji nacieszyć spokojem i ciszą. Miejscowość ta sprzyja jednocześnie amatorom sportów wodnych, a świetne warunki do surfowania i nurkowania są jej ogromnym walorem. Dobrym zagospodarowaniem i idealnymi warunkami do rodzinnego wypoczynku przyciąga Tarajalejo, z kolei Caleta de Fuste kusi tych, którzy chcą odpoczywać w luksusowych ośrodkach lub spędzać czas nie tylko na plaży, ale i na polach golfowych. Dla rodzin z dziećmi dobrym miejscem na wczasy last minute będzie La Lajita, z kolei amatorów przyrody i pięknych widoków może oczarować kurort Morro Jable. Jego największym walorem jest położenie na malowniczym półwyspie Jandia, bardzo chętnie odwiedzanym przez przyrodników z całego świata.

Fuerteventura to wspaniała wyspa, na terenie której każdy z nas będzie mógł spędzić wczasy w ciekawy i pożyteczny sposób. Liczne atrakcje przyciągają, a dobre zagospodarowanie i świetne warunki pogodowe sprawiają, że urlop w tej części świata możemy zaplanować na dowolną porę roku.

Natomiast portal warszawainfo.pl oferuje jedne z najpiękniejszych miejsc do zwiedzenia na Mazowszu. Zapraszamy do zapoznania się z najlepszymi zabytkami tej uroczej okolicy.