Hiszpania dla koneserów – wakacje w Jerez de la Frontera

Jerez de la Frontera to jedno z ważniejszych miast, jakimi może nas oczarować hiszpańska Andaluzja. Co warto zobaczyć w tym mieście? Jakie atrakcje zasługują tu na szczególne wyróżnienie?

Z kart historii – Jerez de la Frontera i jego dzieje

Jerez de la Frontera, podobnie jak większość andaluzyjskich miast, może się pochwalić ciekawą historią. Jego początków należy szukać w czasach starożytnych, kiedy to w rejonie Kadyksu powstała fenicka osada Xera, którą później zastąpiła rzymska kolonia Asta Regia. W VIII wieku zaczęła się epoka Maurów, którzy w XIII wieku zostali wyparci przez wojska kastylijskie. Do dziś w mieście tym możemy zobaczyć wiele ciekawych zabytków (sprawdź najważniejsze zabytki w całej Hiszpanii na https://www.odkrywca.com.pl), które w piękny sposób przypominają o długiej historii miasta oraz o czasach jego świetności.

Co warto zobaczyć w Jerez?

Zwiedzanie miasta może się dla wielu z nas okazać wspaniałą przygodą. Jerez de la Frontera to malownicza starówka i niepowtarzalny klimat, dzięki czemu turyści czują się w tym mieście doskonale. Z pewnością warto tu odwiedzić barokową Kolegiatę de San Salvador, zbudowaną w miejscu, w którym w czasach arabskich stał meczet, warto też zajrzeć do kościoła San Miguel, w którego wnętrzu również zachowało się sporo cennych zabytków sakralnych. XII-wieczna twierdza Alcázar de Jerez de la Frontera stanowi z kolei jedną z nielicznych pamiątek po Maurach, a wizyta na jej terenie będzie ciekawą lekcją historii dla każdego z nas. Jeśli chcemy zapoznać się z historią tańca flamenco, koniecznie musimy odwiedzić Palacio de Pemartin, z kolei amatorzy wina sherry muszą uwzględnić w programie wycieczki jedną z tutejszych winiarni.

Jerez de la Frontera to piękne miasto, z którego Hiszpania może być dumna. Jeśli planujemy wycieczkę do tego kraju i chcemy skupić się na atrakcjach Andaluzji, koniecznie powinniśmy uwzględnić w programie zwiedzania wizytę w Jerez – niezwykłym ośrodku miejskim, którego dumą jest wino, taniec oraz konie.