Spacer po Szczawnicy. Na co zwrócić uwagę?

Szczawnica przyciąga piękną okolicą i korzystnym klimatem, dzięki czemu jest zarówno ważnym ośrodkiem turystycznym, jak i uzdrowiskiem. Dobre zagospodarowanie sprawia, że o każdej porze roku możemy tu znaleźć dobre warunki pobytu oraz spędzić wolny czas w przyjemny i pożyteczny sposób.

Co warto zobaczyć w trakcie wycieczki po tym górskim kurorcie?

Szczawnica, jak na miejscowość uzdrowiskową przystało, może się pochwalić pięknymi Parkami: Dolnym i Górnym, zabytkowymi willami oraz Placem Dietla. To przy nim czeka słynna Pijalnia Wód, tak chętnie odwiedzana i przez kuracjuszy, i przez turystów. Kto woli spędzać czas w aktywny sposób, ten według polecenia portalu turystycznego www.kalatowki.com.pl z centrum Szczawnicy może się wybrać na spacer albo na Palenicę, albo do schroniska PTTK pod Bereśnikiem. W okolicy kurortu również nie brakuje atrakcji. Wspaniałą przygodą dla dużych i małych może się okazać spływ Dunajcem, z kolei amatorzy górskich wędrówek docenią piękno Pienińskiego Parku Narodowego.

Kto woli spokojniejsze wycieczki, ten może postawić na spacer Drogą Pienińską, z której roztaczają się piękne widoki i na Pieniny, i na Dunajec. Kto znajdzie tanie noclegi w Szczawnicy, ten może zwiedzić również pobliskie miejscowości. W okolicy czeka słynna Szlachtowa, znana z Muzeum Pienińskiego oraz ciekawej cerkwi. Zabytkową świątynią mogą się też pochwalić Jaworki, z której można wybrać się na spacer po Wąwozie Homole. Ciekawym celem wycieczki może się też okazać Rezerwat Przyrody Biała Woda, na terenie którego na turystów czekają fascynujące formacje skalne.