Tunezja dla aktywnych

tunezja

Tunezja kusi miłośników plażowania oraz morskich kąpieli. Jest też krajem idealnym dla tych, którzy zamiast leżeć na plaży, wolą spędzać czas aktywnie. Jakie sporty można uprawiać podczas wakacji w Tunezji?

Dla miłośników sportów wodnych

Długie wybrzeże oraz piękne plaże rozciągające się nad Morzem Śródziemnym sprawiają, że Tunezja jest krajem sprzyjającym miłośnikom sportów wodnych. Plaże znajdujące się w pobliżu takich miejscowości, jak Hammamet oraz Sousse są prawdziwym rajem dla miłośników plażowania, a w szczególności – dla rodzin spędzających urlop w Tunezji z dziećmi. W wielu kurortach na terenie tunezyjskiego wybrzeża można również nauczyć się jazdy na nartach wodnych lub na desce surfingowej.

Na terenie bardziej skalistego, północnego wybrzeża Tunezji nie brak miejsc idealnych do nauki nurkowania. Sport ten uprawiać można m. in. w Tabarce oraz w Monastirze, zaś na półwyspie Cap Bon oprócz „tradycyjnego” nurkowania można wziąć udział w podwodnym polowaniu.

Wspaniałe zakątki możesz też namierzyć w naszej pięknej Polsce, a w szczególności na Podkarpaciu. Wstąp na https://www.epodkarpacie.com, żeby zapoznać się z niesamowitymi atrakcjami tej przecudnej krainy.

Safari, czyli podróż przez pustynię

Dla aktywnych turystów możliwość wyruszenia na pustynne safari jest nie lada gratką. Wycieczki takie organizowane są zazwyczaj przez lokalne biura podróży, zaś zainteresowani takimi wycieczkami mogą przemierzać pustynne obszary dobrze radzącymi sobie w trudnym terenie samochodami. Takie atrakcje czekają na turystów m. in. na pustynnej wyspie Djerbie oraz w Douz – jednej z najpopularniejszych oaz w południowej części Tunezji.

Tunezja w siodle

Tunezję można poznawać również z końskiego (lub wielbłądziego) grzbietu. Na Djerbie oraz w Hammamet popularne są wycieczki konne, zaś na zainteresowanych czekają tu zarówno kuce, jak i piękne konie arabskie. Na obszarach o bardziej pustynnym charakterze wielką atrakcją są natomiast wielbłądy i organizowane przy ich udziale wycieczki w głąb pustyni.