5 miejsc w Ustce, które musisz zobaczyć

Jedną z piękniejszych polskich miejscowości nadmorskich jest Ustka. Jest licznie odwiedzana przez turystów z całego świata.

W Ustce nie można się nudzić, a dowodem na to są liczne atrakcje turystyczne.

Park rozrywki MegaLandia

Zaczarowany rower, wiklinowy labirynt, ścieżka z zagadkami, klocki XXL – to tylko niektóre z atrakcji, które znajdują się w parku rozrywki MegaLandia. Miejsce to jest chętnie odwiedzane nie tylko przez najmłodszych turystów. Super zabawa gwarantowana!

Bunkry Blüchera

Bunkry Blüchera zlokalizowane są po zachodniej stronie falochronu. Doskonałe pod względem strategicznym położenie Ustki, już w ubiegłym wieku skupiło na sobie uwagę III Rzeszy. Miejsce zostało przekształcone w obiekt wojenny, wyposażony w dalekonośne działa artyleryjskie. Obecnie, fortyfikacja jest udostępniona do zwiedzania.

Stare Miasto w Ustce

W dawnych czasach Ustka była miejscowością rybacką. Doskonale zachowane budynki, które charakteryzują się szachulcową budową, stanowią nie lada gratkę. Stare Miasto zostało objęte planem rewitalizacyjnym, które ma na celu konserwację tego obszaru.

Port i molo w Ustce

Można stwierdzić, że w przypadku miejscowości nadmorskich, to właśnie porty są sercem i duszą miasta. Nie inaczej jest w przypadku Ustki. Można skosztować tu lokalnej, przepysznej kuchni, wybrać się w rejs po Morzu Bałtyckim. Z kolei podczas spaceru po molo podziwiać można zapierający dech w piersiach widok na bezkresne morze.

Latarnia morska w Ustce

Będąc w Ustce nie można zapomnieć o latarni morskiej z 1892 r. Mierzy ona dokładnie 19,5 m, więc nie należy do najwyższych tego typu konstrukcji. Wyróżnia ją nietypowa forma – ceglany budynek z dobudowaną ośmiokątną wieżą. Więcej informacji o latarni morskiej z Ustki tutaj: https://www.ustkainfo.pl/latarnia-morska-w-ustce-co-warto-o-niej-wiedziec/.