Co warto zobaczyć w Santa Pola?

Santa Pola to popularne letnisko, z którego Hiszpania może być dumna. Ten kurort to świetnie rozwinięta infrastruktura oraz liczne atrakcje, dzięki którym każdy z nas może spędzić udane wczasy na hiszpańskim wybrzeżu. Dlaczego warto się tu wybrać?

W jaki sposób można spędzić tu wolny czas?

Santa Pola to miejscowość leżąca na terenie Costa Blanca, w niewielkiej odległości od  znanego miasta Alicate. Tutejszy port znany był już w czasach starożytnych, do dziś zresztą odgrywa on ważną rolę w lokalnej gospodarce. Santa Pola przyciąga dziś tych turystów, którym marzą się udane wczasy nad morzem oraz ciekawe spotkania z zabytkami. Osoby zainteresowane takimi atrakcjami turystycznymi, nurkowaniem i podwodnymi zabawami powinny także zwrócić uwagę na Bora Bora, a więc raj dla osób lubujących się w tropikach.

Jakie atrakcje w tej miejscowości zasługują na szczególne wyróżnienie?

Podczas wycieczki po Santa Pola warto odwiedzić zamek z XVI wieku. Zbudowany w celu zabezpieczenia miasta przed piratami, zamek do dziś zachwyca swymi rozmiarmi oraz renesansową formą. Obiekt ten jest obecnie znany jako centrum kultury i miejsce organizacji wielu ciekawych wydarzeń. W samkowych murach mieszczą się też placówki muzealne, dzięki którym możemy poszerzać swoją wiedzę na temat morza oraz rybołówstwa, do dziś zajmującego ważne miejsce w loaklanej gospodarce. Inną ciekawą placówką muzealną miasta jest Muzeum Soli, do którego również warto zajrzeć. Zwiedzanie Santa Pola jest też idealną okazją do poszerzenia wej wiedzy na temat Morza Śródziemnego i żyjących w nim zwierząt. Możemy to zrobić podczas wizyty w miejskim akwarium, uznawanym za najstarszy obiekt tego typu w Walencji. Wieże z XVI wieku, latarnia morska, piękne plaże i nadmorska promenada – to kolejne atrakcje, dzięki którym wakacje w Santa Pola dostarczą nam niezapomnianych wrażeń.

Z miejscowości tej możemy się również wybrać na wycieczkowe rejs na pobliską wyspę. To Tabarca, ciesząca się mianem najmniejszej wyspy w Hiszpanii. Kusi ona kameralną atmosferą, pięknymi widokami oraz idealnymi warunkami do nurkowania. Nie brak tu również ciekawych zabytków, pochodzących głównie z XVIII wieku. Uwagę przciągają pozostałości dawnych murów miejskich, wieża San Jose oraz dom gubernatora, obecnie wykorzystywany jako hotel. Każda z tych atrakcji ma wele uroku i sprawia, że pobyt na niewielkiej wyspie każdemu z nas dostarczy wielu emocji i niezapomnianych wrażeń.