Gdy chcesz wyjechać na wakacje, ale niemal do końca nie wiesz dokąd

wakacje

Spora liczba osób wyjeżdża na dłuższe – przynajmniej 7-dniowe wczasy – tylko raz w roku. Tym bardziej zależy im więc na odpowiednim wyborze kierunku wyjazdu. Co jednak zrobić, jeśli niemal do ostatniej chwili ktoś nie umie się zdecydować dokąd jechać albo jego wakacje zostały nagle przyśpieszone i pozostało tylko kilka dni do ich rozpoczęcia?

Kraj czy zagranica?

W dzisiejszych czasach coraz mniej ludzi kieruje się ceną przy wyborze wczasów pod względem tego, czy spędzić je w kraju czy za granicą. W wielu przypadkach ceny wyjściowe takich wyjazdów nie różnią się już tak bardzo, jak kiedyś. Często wczasy spędzone w jednym z europejskich krajów są pod względem wartości ekonomicznej bardzo porównywalne z wakacjami nad polskim morzem lub w Tatrach. Dlatego warto zastanowić się, czy rozszerzyć w najbliższym czasie swoich wakacyjnych zainteresowań o wyjazd zagraniczny. Jeśli ktoś jednak upiera się przy wczasach w kraju jest to także dobry pomysł. Jeden z ciekawszych oferuje Info Tarnow, gdzie można dowiedzieć się o różnych atrakcjach, zabytkach i punktach widokowych.

Jak kupić wczasy nawet na kilka dni przed wyjazdem i nie przepłacić?

W tym przypadku warto skorzystać z rozwiązania, jaką są oferty last minute. O co tu dokładnie chodzi? Otóż zdarza się, że z danej wycieczki zostało sprzedanych np. 80% miejsc, a 20% nadal jest do wykorzystania. Wtedy biuro podróży decyduje się obniżyć wartość takiego wyjazdu – często nawet o kilkadziesiąt procent, aby zwiększyć szansę, że ktoś się nim zainteresuje na 10 lub mniej dni przed wyjazdem. Dotyczy to zarówno wyjazdów zagranicznych, jak i krajowych.

Gdzie szukać ofert last minute?

Aby mieć pewność, że nie zostanie się na lodzie, warto aby oferta last minute pochodziła ze znanego biura podróży. Nawet jeśli ktoś nie korzystał jeszcze z pośrednictwa takiej firmy, to na pewno słyszał już kiedyś reklamy w radiu i TV i przechodził od czasu do czasu obok siedzib stacjonarnych konkretnych biur podróży. Na tej podstawie wie,  które firmy tego typu mogą istnieć na rynku przynajmniej od kilku lat. Dzięki temu mają one odpowiednią praktykę i są w stanie zapewnić swoim klientom pełne bezpieczeństwo i pewność odpowiedniego spędzenia wolnego czasu.

Dlaczego warto skorzystać z oferty last minute?

Wiele osób lubi mieć zaplanowane wakacje dużo wcześniej. Ma to swoje zalety, ale i wady – nigdy nie wiadomo, co może się wydarzyć np. w ciągu pół roku od zakupu wyjazdu w ofercie first minute do dnia wylotu. Zakup wakacji w ofercie last minute pozwala zmniejszyć lub wręcz zlikwidować ryzyko wystąpienia przynajmniej niektórych wydarzeń losowych, które w rezultacie uniemożliwiają wyjazd na wczasy.