Na co musimy uważać w hotelu?

Kiedy zbliżają się wakacje, a więc sezon letni planujemy dalekie podróże, czasami do odległych egzotycznych krajów. Jednym z elementów na którym pewnie zależy nam najbardziej to odpowiednio dobrany do naszych potrzeb dobry hotel, w którym będziemy się dobrze czuć, odpoczniemy i zrelaksujemy się. Dlatego tak bardzo ważny jest dobry wybór noclegu. Niemiła atmosfera i obsługa, a także sam wygląd hotelu mogą nie jednokrotnie popsuć wakacje naszych marzeń.
Na co powinniśmy uważać w trakcie pobytu w hotelu, szczególnie w krajach położonych w ciepłych strefach klimatycznych?
W tego typu miejscach mogą nas nierzadko zaskoczyć nieproszeni goście to znaczy różnego rodzaju pasożyty, robaki czy zarazki.
Uważajmy również na nieświeże powietrze. Wybierajmy hotele, w których da się otworzyć okno w pokoju. Są i takie,w których ta czynność jest niemożliwa, a niejednokrotnie nie ma nawet odpowiedniej wentylacji. Pamiętajmy aby wybierać pokoje dla niepalących. Dym papierosowy może podrażnić nasze gardło.
W hotelu lepiej otworzyć na oścież okno niż włączać klimatyzację, gdyż nigdy nie mamy pewności, jak często klimatyzacja jest czyszczona. Jeżeli nie jest, do pokoju mogą się dostać bakterie i grzyby, które na pewno wpłyną niekorzystnie na nasze zdrowie, a po powrocie do domu symptomy chorobowe mogą się nasilić. Większość z nas myśli, że bakterie znajdują się wyłącznie w toalecie czy też na klamkach. Niestety musimy uważać także na dywany i wykładziny hotelowe, a także włączniki lamp. Tam też mogą się znajdować różnego rodzaju pozostawione zarazki.
Co w związku z tym zrobić, skoro wszędzie otaczają nas jakieś bakterie? Nie wpadajmy w panikę, najlepiej przywieźmy ze sobą chusteczki nawilżające, którymi będziemy mogli przetrzeć ewentualne podejrzane miejsca.