Najlepsze hotele w Dubaju

Dubaj, który jest częścią 7 emiratów wchodzących w skład Zjednoczonych Emiratów Arabskich, stał się w ostatnich latach jednym z najbardziej luksusowych miejsc do podróżowania. Większość jego mieszkańców to obcokrajowcy, głównie z krajów azjatyckich. Rozkwit gospodarczy ten kraj w dużej mierze zawdzięcza naftowej bonanzie. Jeśli chodzi o klimat, to ma on typ pustynny, gdzie lata stają się bardzo wilgotne, osiągając temperatury do 40 stopni Celsjusza, a zimą mogą sięgać 20, co sprawia, że jest to idealne miejsce do odwiedzenia o każdej porze roku. Jeśli planujesz wakacyjny wypad do tego miejsca, w tym artykule przedstawię Ci 4 najlepsze hotele w Dubaju.

Raffles Dubai Hotel

Dubaj jest synonimem ekstrawagancji i luksusu, więc jeśli odwiedzisz tę wspaniałą destynację, to wszystko tam znajdziesz. Dobrym tego przykładem jest Raffles Dubai Hotel, który nie bez powodu w niektórych międzynarodowych rankingach hoteli uznawany jest za hotel numer jeden w Dubaju. Jego pokoje osiągają bardzo duże rozmiary, a w ich skład wchodzi salon, wanny i szafy niczym w apartamencie prezydenckim. Lokalizacja tego hotelu jest również dość uznana, ponieważ znajduje się w pobliżu lotniska i ma dostęp do centrum handlowego z samego hotelu; wszystko jest bardzo dobrze zaplanowane tak, że ci, którzy się tu zatrzymać, nie muszą radzić sobie z nieznośnym upałem Dubaju, zwłaszcza w miesiącach letnich. Widoki, które zapewnia ten hotel są również jego kolejną mocną stroną, podobnie jak spa z jacuzzi, basenem i sauną.

Hotele na każdą kieszeń

Jumeirah Dar Al Masyaf w Madinat Jumeirah

Tak, wiem, że ta nazwa jest bardzo długa jak na hotel, ale tak jak nazwa, tak i zalety tego hotelu są ogromne. Jumeirah Dar Al Masyaf w Madinat Jumeirah to kompleks willi, który łączy komfort i luksus ze strukturą inspirowaną starymi arabskimi domami letniskowymi. Wokół niego znajdują się również kanały, po których można popływać łódką.

Możesz również korzystać ze wszystkich udogodnień, które tylko taki hotel butikowy może zaoferować, w tym sklepów z biżuterią, markowych sklepów odzieżowych, perfumerii, antykwariatów i różnych działań dla całej rodziny, aby cieszyć się, takich jak siłownia, tenis i squash. Każda willa posiada własny ogród, basen i obsługę.

Wspaniałe spa z sauną, prywatnymi lekcjami jogi i 26 gabinetami zabiegowymi zapewni Ci relaksujący wypoczynek. Z drugiej strony, restauracje, które otaczają kompleks hotelowy są uważane za najlepsze w regionie, jako że posiadają usługę brunchu. Bez wątpienia tutaj będą mogli Państwo cieszyć się tymi wymarzonymi wakacjami w niewyobrażalnie luksusowym otoczeniu.

Le Royal Meridien Beach Resort & Spa

Jest uważany za jeden z 4 najlepszych hoteli w Dubaju. Jest to idealne miejsce na rodzinne wakacje dzięki różnorodnym zajęciom, które można tu wykonywać; posiada duże baseny i plaże otoczone trawnikami, na których znajdują się różne gry i zabawy dla najmłodszych, a także przejażdżki na wielbłądach! Znajduje się tu kilka restauracji i barów, z których można wybierać według własnych upodobań; lokalizacja hotelu jest całkowicie centralna, więc nie trzeba będzie spędzać dużo czasu pod ostrym słońcem Dubaju, dzięki bezpłatnym transferom, które hotel zapewnia.

Burj Al Arab

Oczywiście ten hotel nie mógł uciec z listy 4 najlepszych hoteli w Dubaju; Burj Al Arab, Jumeirah jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych ze względu na swoją architekturę, która wypełnia niemal każdą pocztówkę Dubaju. Jest to również jedyny 7-gwiazdkowy hotel, który zagwarantuje całkowicie nienaganną obsługę, w tym pokoje o powierzchni ponad tysiąca metrów kwadratowych oraz takie dziwactwa jak lądowiska dla helikopterów. Oczywiście, korzystanie z tego komfortu i luksusu wiąże się z wysoką ceną, na którą nie każdy może sobie pozwolić, a to dlatego, że jest to jeden z najlepszych hotelów w Dubaju.