Perła wśród polskich uzdrowisk – Polanica-Zdrój

Uzdrowisko Polanica-Zdrój jest nazywane perłą wśród polskich uzdrowisk. Nic w tym dziwnego, wokół niego roztacza się przepiękny krajobraz, którym zachwycają się przyjezdni. Kompleks znajduje się w województwie dolnośląskim.

Miejscowość Polanica-Zdrój – co warto wiedzieć?

Polanica-Zdrój to niewielkie miasto uzdrowiskowe, które jednak cieszy się wielką atrakcyjnością. Leży w dolinie Bystrzycy Dusznickiej u podnóża masywu Piekielnej Góry. Można w nim zwiedzić między innymi:

  • Park Zdrojowy,
  • Pijalnie Wód Mineralnych,
  • Park Szachowy.

Miasto posiada ciekawą architekturę oraz wyjątkowy urok, który zawdzięcza atrakcyjnym widokom. W miejscowości znajdują się przepiękne góry, jednym z najbardziej znanych wzniesień jest Piekielna Góra. Na jej szczyt prowadzi wydeptany szlak. W każdym roku odwiedza ją duża ilość turystów, chcąca odpocząć na łonie natury.

Więcej opisów atrakcji turystycznych z Polanicy-Zdrój znajdziesz w serwisie https://polanica24.pl/.

Polanica-Zdrój i uzdrowisko

Sanatorium działa już ponad 100 lat oraz oferuje leczenie w zakresie narządu ruchu, schorzeń kardiologicznych czy reumatycznych. Prowadzi zabiegi na rzecz górnych dróg oddechowych oraz układu pokarmowego. W obiekcie można skorzystać z kąpieli mineralnych, solankowych, czy borowinowych. W obiekcie wykonywane są także zabiegi z użyciem minerałów, czy alg. Ostatnimi czasy są one niezwykle popularne i cenione ze względu na dobrodziejskie właściwości. Wpływają one pozytywnie na funkcjonowanie całego organizmu. Sanatorium znane jest również ze swojego luksusu i wielkiej elegancji.

Wokół budynku rosną wysokie i bujne drzewa, które nie tylko dostarczają klimatu i świeżego powietrza, ale i także oddzielają kompleks od miejskiego hałasu. Stanowią swojego rodzaju barierę wyciszenia.