Uroki Hiszpanii – Katalonia i Barcelona

hiszpania

Jeden z najpiękniejszych krajów w Europie, o bardzo bogatej tradycji kusi wybrzeżem Costa Brava, a także Katalonią i Barceloną (obowiązkowy punkt do zobaczenia dla fanów piłki nożnej). Mówiąc o Hiszpanii warto zaznaczyć, iż jej wybrzeża niemal zawsze gwarantują piękną pogodę, stąd coraz częściej jest doceniana także prze polskich turystów. Wcześniej przed nami Hiszpanią zachwycili się Niemcy.

Jeśli chodzi o hiszpańska Barcelonę, która jest stolicą Katalonii, warto zobaczyć szereg atrakcji jakie proponuje to miejsce, przede wszytki punktem pierwszymi obowiązkowym powinna być Sagrada- jest to niedokończona bazylika autorstwa Antonio Gaudi. Zazwyczaj kościół ten otacza tłum zachwyconych turystów. Nie tylko Gaudi ale także możliwość obcowania z tworami Picassa, a jednocześnie futbolowa atmosfera i popijanie wina sprzyja zakochaniu się w tym miejscu. Nie można zapomnieć, o odwidzeniu punktu widokowego Miramar.

Po Barcelonie trzeba koniecznie poznać Katalonię. Niewątpliwy urok Hiszpanii, wart zobaczenia bez względu na pieniądze. Warto wiedzieć, iż Katalonia pragnie być niezależnym terytorium. Póki co są to tylko plany… posiada ona 32 tysiące metrów kwadratowych ale jest niebywale zróżnicowana pod względem terenu i klimatu. W rejonie tym odnajdziemy wpływy greckie i rzymskie. O tym, iż Katalonia jest inspirująca nie trzeba przekonywać- tworzył tu Picasso, Gaudi, Salvador Dali, Mark Changal. Niemal wszędzie spotykamy jeziora i parki narodowe. Niewątpliwe warto odkrywać uroki Hiszpanii, a zwłaszcza rejonu jakim jest Katalonia. Tak mały obszar warto zwiedzić i zakochać się w nim w całości.

Na godziwy wypoczynek warto wybrać się także w rejony naszej pięknej Polski. Jedne z najpiękniejszych miejsc turystycznych w kraju oferuje Konstancin, którego ofertę możesz przestudiować na stronie konstancininfo.pl.